Pacjentki mogą odetchnąć z ulgą. Oddział Chirurgii Onkologicznej w szpitalu przy Madalińskiego nie zniknie z mapy Warszawy. To bardzo ważne, bo to jeden z większych ośrodków w Warszawie i na Mazowszu, który zajmuje się rekonstrukcją piersi. Groźba zamknięcia była realna, bo oddziału nie było w sieci szpitali, a kontrakt już się skończył.


Ostatnie pół roku było nerwowe - oddziałowi groziło zamknięcie. Jedyną deską ratunku był konkurs świadczeń - szpital wziął w nim udział i oddział może nadal funkcjonować. - Nasz oddział ma zagwarantowane funkcjonowanie do czerwca 2021 roku - wyjaśnia Dariusz Malczyk, wicedyrektor Szpitala przy Madalińskiego.

To jeden z większych ośrodków w Warszawie i na Mazowszu, który zajmuje się rekonstrukcją piersi. Oddział chce się jeszcze bardziej skupić na leczeniu chorób piersi - od września w ramach poradni onkologicznej zostaną uruchomione gabinety profilaktyki chorób sutka, rekonstrukcji piersi i ginekologii onkologicznej. Rocznie trafia tu około tysiąca pacjentek. Doceniają to, że oddział jest kameralny, a personel cechuje ogromna empatia.

Z mapy Warszawy zniknęła jednak ortopedia planowa z Centrum Attis przy Górczewskiej - Fundusz Zdrowia ogłosił konkurs tylko na ortopedię ostrą, 24-godzinną, a szpital nie spełniał kryteriów. Tymczasem z zabiegów ortopedycznych korzystało tu 500 pacjentów rocznie.