Maciej Obara Quartet wystąpi w sobotę na Festiwalu Jazz na Starówce. Zespół zaprezentuje repertuar z nagrodzonego Fryderykiem albumu "Unloved" wydanego przez wytwórnię ECM. Koncert odbędzie się na Rynku Starego Miasta w Warszawie.

Zespół zaprezentuje repertuar z nagrodzonego Fryderykiem albumu "Unloved". Maciej Obara to saksofonista, kompozytor, improwizator, laureat wielu nagród, w tym Fryderyka. Choć współpracował z wieloma artystami z Japonii, USA i Europy, to od lat jego priorytetowym projektem jest autorski kwartet, w skład którego wchodzą: pianista Dominik Wania, kontrabasista Ole Morten Vagan oraz perkusista Gard Nilssen. Najnowsza płyta zespołu, „Unloved”, zarejestrowana została dla prestiżowej monachijskiej wytwórni ECM. 

Międzynarodowy Festiwal Jazz na Starówce to jedyny tego typu plenerowy, bezpłatny przegląd jazzowy w Polsce, adresowany do szerokiej publiczności. Do końca sierpnia wystąpią artyści ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Włoch, Hiszpanii i Skandynawii. Wśród tegorocznych wydarzeń koncerty gwiazd, między innymi: amerykańskiego saksofonisty Davida Murraya, francuskiego akordeonisty i multiinstrumentalisty Richarda Galiano promującego styl "new tango musette" i francuskiego gitarzysty Bireliego Lagrene’a. Na festiwalu nie brakuje także polskich akcentów. Wystąpią Krzysztof Kobyliński z projektem polsko-izraelsko-kolumbijskim i Septet EABS ze skrzypkiem Adamem Bałdychem. 

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce odbywa się w kolejne soboty lata na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Potrwa do 25 sierpnia.

IAR/PAP/dad