W Warszawie kolejna seria weekendowych remontów. Drogowcy wykorzystują to, że wielu warszawiaków jest na wakacjach i remontują drogi w różnych miejscach jednocześnie. Z największymi utrudnieniami kierowcy muszą liczyć się na ulicy Czecha i Trakcie Brzeskim, ale prace trwają także na Mokotowie, Pradze Południe, w Ursusie i na Ursynowie.


- Nigdy nie ma czasu na wykonywanie prac remontowych, zawsze staramy się wykorzystywać okres wakacji i wykonywać jak największą liczbę niezbędnych remontów na drogach – tak, aby z roku na rok poprawiać infrastrukturę drogową – tłumaczy Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Trakt Brzeski i ul. Czecha to główne trasy wyjazdowe, które prowadzą na wschód. Są bardzo
zniszczone, bo codziennie przejeżdżają tędy tysiące samochodów. Dlatego dziś o 23 drogowcy zaczną je naprawiać. - Jest do bardzo duży remont, który obejmuje, oprócz wymiany nawierzchni jezdni, również wymianę podbudowy zjazdów chodników – wyjaśnia rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. Remont będzie prowadzony przez dwa tygodnie. W tym czasie zamknięta będzie jezdnia w kierunku Lublina. Kierowcy muszą przygotować się na duże utrudnienia. W razie większych problemów ruchem będzie
kierować policja.

Lepiej będzie się jeździć także ulicą Lindleya, ale dopiero po wakacjach. W piątkowy wieczór prace remontowe rozpoczęli drogowcy. Zostały one podzielone na dwa etapy - po to, by ułatwić dojazd do szpitala. Ale na tym lista remontowanych ulic się nie kończy. Nową nawierzchnię zyskają: Powsińska - na odcinku od ul Bonifacego do Gołkowskiej, Dwernickiego na Pradze-Południe, Pużaka oraz Kompanii Kordian w Ursusie.

Na utrudnienia powinni nastawić się również kierowcy poruszający się po Ursynowie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpowiedzialna za budowę Południowej Obwodnicy Warszawy wprowadziła zmiany w organizacji ruchu na ulicy Nowoursynowskiej. Nie będzie ani wjazdu ani wyjazdu w ulicę Płaskowickiej, ponieważ będzie tam prowadzona budowa ciepłociągu.

mrom/szala/red.