W Płocku rozpoczyna się jeden z największych w Polsce festiwali muzyki Hip-Hop. W trakcie Polish Hip-Hop Festiwal wystąpi 77 zespołów i artystów z absolutnej czołówki tego gatunku w Polsce.

Organizatorzy spodziewają się nawet 15 tysięcy uczestników. -Będzie cała Polska czołówka, będą też gwiazdy zagraniczne. Spodziewamy się świetnego występu francusko-amerykańskiej kooperacji Alta, czyli duetu Mr Jene Medeirosa i Twentysilan z francuskiej ekipy Hocuspocus, będzie Włoch Youngslash, a także PLK - francuski raper o polskich korzeniach - wymieniał Dawid Bartkowski, dyrektor artystyczny Polish Hip-Hop Festiwal.

Na trzech scenach naw Wisłą wystąpi blisko 80 zespołów i artystów. Wśród nich bijące rekordy popularności duet Quebonafide, PEZET, Tede, czy Kękę.

Do dyspozycji uczestników festiwalu oddano trzy sceny, zaplecze gastronomiczne oraz pole namiotowe. W trakcie festiwalu prowadzona będzie również akcja rejestracji dawców szpiku. 

Polish Hip-Hop Festiwal na płockiej plaży gości już po raz szósty. Jak szacują organizatorzy tym razem bawić się na nim będzie nawet 15 tysięcy fanów Hip-Hopu z całej Polski. To obecnie jeden z największych tego typu festiwali w kraju.

Koncerty na plaży rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli.

dad