Sześciu prawdopodobnych złodziei sprzętu ochotniczych straży pożarnych wpadło w Rawie Mazowieckiej w województwie łódzkim – informuje radio RDC. To mężczyźni w wieku od 23 do 58 lat. To oni mogą stać za kradzieżami sprzętu, do których doszło na terenie Mazowsza.

Czterech z nich usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem, dwóch kolejnych – paserstwa. Mają być odpowiedzialni za rabunki m.in. na Mazowszu: w Kośminie i Rożcach koło Grójca czy Piekarach obok Żyrardowa. Ochotnicy stracili przez to możliwość udziału w akcjach ratunkowych.

Mieli okraść w sumie ponad 100 różnych miejsc, nie tylko remizy strażackie. Wartość sprzętu oszacowano wstępnie na ponad milion złotych. – To m.in. 13 węży strażackich, trzy kosiarki spalinowe, 72 silniki elektryczne, sześć agregatów prądotwórczych, dwie myjki ciśnieniowe i wentylatory elektryczne – powiedziała radiu RDC nadkom. Karolina Sokołowska z rawskiej policji.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatów opoczyńskiego, przysuskiego i kieleckiego. Odzyskany sprzęt ma wrócić do właścicieli. Prokuratura chce aresztu dla zatrzymanych.

RDC/dad