Czwartek będzie wyjątkowo ciepły na Mazowszu. Polecamy wszystkim, by - jeśli to możliwe - unikać słońca. Pijcie też dużo wody!

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 29°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. 

W nocy zachmurzenie umiarkowane, na krańcach zachodnich województwa wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 19°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Ostrożnie podczas upałów!

W województwie mazowieckim obowiązuje ostrzeżenie przed upałami drugiego stopnia. Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Jak bezpiecznie przetrwać upały we wcześniejszych komunikatach na Twitterze przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak informuje RCB, należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy. Nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu: przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

dad