Mieszkańcy 147 lokali bloku przy ulicy Piaskowej do przymusowej eksmisji. Ekspertyzy przeprowadzone przez nadzór budowlany wykryły błędy w projekcie i wykonaniu budynku, który postawiony był niespełna 10 lat temu na warszawskiej Woli. W sprawie zawiadomiona została prokuratura.

Swoje mieszkania z bloku przy ulicy Piaskowej 9 będą musieli opuścić lokatorzy z drugiej, trzeciej i czwartej klatki. Wszystko przez wyniki ekspertyzy, która wykazała, że zostały popełnione poważne błędy zarówno w projekcie, jak i wykonaniu nieruchomości. - Potrzebny jest generalny remont - mówi burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski. Jak przyznaje, nie ma możliwości przeprowadzenia prac przy obecności mieszkańców tych trzech klatek schodowych. -  Mieszkańcy mogą liczyć na naszą pomoc - dodaje Strzałkowski. Zaznacza, że otrzymają oni "pełnowartościowe lokale zamienne". - Będą to świeżo wyremontowane mieszkania na Woli lub w jej sąsiedztwie - mówi i deklaruje, że wszelkie koszty związane z przeprowadzką poniesie dzielnica Wola. Remont potrwa do 31 grudnia 2019 roku.

Dzielnica oferuje też pomoc przy zmianie szkół lub przedszkoli dla dzieci i młodzieży. Zorganizowane zostaną również spotkania dla lokatorów bloku przy ul. Piaskowej 9:
- klatka II – 10.08, godz. 18:00 - Sala Sesji Urzędu Dzielnicy Wola, al. Solidarności 90,
- klatka III,IV - 13.08, godz. 18:00 - Sala Sesji Urzędu Dzielnicy Wola, al. Solidarności 90,
- klatka I,V – 21.08, godz. 18:00 - Sala Sesji Urzędu Dzielnicy Wola, al. Solidarności 90.
Budynek został oddany do użytku w grudniu 2009 roku. O sprawie zawiadomiona została już prokuratura.

RDC/TVP3 Warszawa/dad