Do Ostrołęki wracają autobusy - samorządowi udało się porozumieć z państwową firmą Polonus. Na razie przywrócone są kursy na głównych, strategicznych trasach. Wciąż trwają też rozmowy z innymi, mniejszymi firmami transportowymi, które mają doprowadzić do opracowania nowej sieci połączeń w regionie.

Autobusy spółki PKS Ostrołęka przestały kursować 1 lipca. Dworzec autobusowy nie pozostał jednak pusty i po wielomiesięcznych rozmowach udało się znaleźć przewoźnika, który przejmie część likwidowanych kursów. - Udało nam się nawiązać współpracę ze spółka Polonus S.A., która rozpoczęła obsługę pewnych linii autobusowych - tłumaczył w rozmowie TVP3 Warszawa Jerzy Grabowksi, przewodniczący Rady Miasta w Ostrołęce. - Mam nadzieję, że w przyszłości te linie będą powiększane, żeby obsłużyć jak największą liczbę mieszkańców powiatu – dodał samorządowiec.

Z kolei jak zauważył  Wojciech Dorobiński, rzecznik Urzędu Miasta w Ostrołęce, normalnie funkcjonuje również dworzec PKS w Ostrołęce. – Doprowadzono do spotkania właścicieli terenu ze spółką Polonus, która w tej chwili zapewnia połączenia Ostrołęki z głównymi miastami – mówił Dorobiński.

Dla wielu mieszkańców powiatu ostrołęckiego autobus to często jedyne źródło transportu. - Ostrołęka ma w tej chwili zapewnione połączenia w głównych kierunkach przede wszystkim z dużymi miastami jak Białystok, Olsztyn, Warszawa. Są także kursy dalekobieżne, np. nad morze i na południe Polski – wymieniał Wojciech Dorobiński z Urzędu Miasta w Ostrołęce. 

Rozmowy z przewoźnikiem trwają, samorząd liczy na to, że komunikacja autobusowa obejmie swoim zasięgiem także powiat ostrołęcki i najbliższe okolice.

dad